Nagrody 2011/2012

ROK SZKOLNY 2011/2012

Sukces Chóru CANTO

Podczas I Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej, odbywającego się w czerwcu 2012r. w Ejszyszkach na Litwie, chór Canto otrzymał Nagrodę Specjalną za najlepiej wykonaną polską pieśń ludową „Pado dysc” Stanisława Wiechowicza. Ponadto Chór Zespołu Szkół Muzycznych we Włocławku prowadzony przez Pana Mariana Szczepańskiego został odznaczony Złotą Wstęgą Solczy w kategorii chórów młodzieżowych! W Festiwalu wzięło udział 26 chórów z całej Europy.

Wyróżnienie dla Adama Kołaczyńskiego

Miło nam poinformować, że uczeń Adam Kołaczyński z klasy trąbki Pana Mieczysława Żelazko zdobył wyróżnenie na VI Ogólnopolskim Konkursie Szkół Muzycznych Ist. "Instrumenty Dęte - Chełmno 2012".

Sukcesy Mosquitos Quartet

Kwartet smyczkowy Mosquitos z PSM II stopnia we Włocławku w Wiosennych Konfrontacjach Zespołów Kameralnych w Inowrocławiu zdobył III miejsce.
Kolejnym sukcesem zakończył się udział kwartetu w Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Kameralnej dla uczniów Szkół Muzycznych I i II stopnia w Warszawie. Mosquitos Quartet otrzymał Nagrodę w kategorii za „Najlepiej Wykonany Utwór Rozrywkowy”.
Dodatkową Nagrodę w Kategorii „Największa Osobowość Festiwalu” otrzymał kontrabasista Mosquitos Quartet Jędrzej Kacprzyk.
Festiwalowi Muzyki Kameralnej patronowała Grupa MoCarta. Tym bardziej cieszy fakt przyznania nagród z rąk tak sławnego Kwartetu.
Mosquitos Quartet tworzą:
Karolina Rupczak – skrzypce
Justyna Dalecka – skrzypce
Katarzyna Pląskowska – skrzypce
Jędrzej Kacprzyk – kontrabas
Zespół przygotował Pan Michał Litwa.

Nagroda dla uczennicy kl. I

Z przyjemnością informujemy, iż uczennica klasy I OSM I stopnia - Aleksandra Gągolewska- zdobyła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ładnego Pisania, organizowanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną we Włocławku. Uczennicę przygotowywała wychowawczyni - mgr Urszula Frąckiewicz-Dorszewska. Gratulujemy!

III Włocławskie Spotkania Skrzypcowe "Polskie Tańce Narodowe"

W dniach 24-25 kwietnia 2012r. w Zespole Szkół Muzycznych im.Czesława Niemena we Włocławku odbyły się III Włocławskie Spotkania Skrzypcowe "Polskie Tańce Narodowe". Nagrodę Prezydenta Miasta Włocławek dla najlepszego uczestnika konkursu reprezentującego miasto Włocławek zdobyła Natalia Jagiełło z kl.IV OSM I stopnia. Natalię przygotowała Pani Anna Nasarzewska. Serdecznie gratulujemy!

Włocławskie Spotkania Klas Fortepianu

Podczas odbywających się w dniu 17 kwietnia 2012 roku Włocławskich Spotkań Klas Fortepianu uczniowie naszej szkoły zajęli: Adam Witwicki z klasy fortepianu p. Jolanty Marciniak /klasa IV OSM/ - III miejsce w I grupie wiekowej; Konrad Weber z klasy p. Ewy Grębockiej - Stachowiak /klasa VI OSM/ - wyróżnienie w III grupie wiekowej; Joanna Zielińska z klasy p. Moniki Rupczak /klasa VI OSM/ - wyróżnienie w III grupie wiekowej. Serdecznie gratulujemy!

Ogólnopolskie Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej Uczniów Klas Wiolonczeli i Kontrabasu Szkół Muzycznych II stopnia.

Miło nam poinformować, iż uczeń kl.V Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia we Włocławku Jędrzej Kacprzyk zajął III miejsce w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Klas Wiolonczeli i Kontrabasu Szkół Muzycznych II stopnia, zorganizowanych przez Centrum Edukacji Artystycznej. Przesłuchania odbyły się w dniach 24 – 25 marca 2012r. w Warszawie.Jędrzej uczy się grać na kontrabasie w klasie p.Andrzeja Wyrwickiego. Serdecznie gratulujemy!

Sukces ucznia kl.V

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż uczeń klasy V OSM I stopnia- Mateusz Kwiatkowski - reprezentując naszą szkołę we wszystkich etapach Konkursu Przedmiotowego z Matematyki, organizowanego przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty- uzyskał zaszczytny tytuł Laureata Konkursu. W ostatnim etapie Mateusz zdobył maksymalną ilość punktów konkursowych.Nauczycielem Mateusza jest mgr Maria Bączyk-Małkiewicz. Gratulujemy!

Sukces Chóru CANTO w Chełmnie

W dniu 21 stycznia 2012 r. w Chełmnie odbył się VII Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorłek. Chór CANTO pod dyrekcją Pana Mariana Szczepańskiego zdobył Złote Pasmo konkursu, otrzymał nagrodę dyrektora PSM I st. w Chełmnie i puchar ufundowany przez "Intermarche" Chełmno.Ponadto chór zajął I miejsce w kategorii chórów młodzieżowych.
Gratulujemy Panu Marianowi Szczepańskiemu oraz wszystkim członkom chóru.

III Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Miłosza Magina

W dniach 7-8 grudnia 2011r. w Zespole Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku odbył się III Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im.Miłosza Magina. II miejsce w III grupie wiekowej zdobył Adam Rorat, uczeń kl.VI PSM II st. z klasy p.Jacka Polańskiego. Serdecznie gratulujemy!

II Konkurs Piosenki "Mikrofon dla Malucha"

W dniu 24 października 2011r. w Klubie "Łęg" we Włocławku odbył się II Konkurs Piosenki "Mikrofon dla Malucha" zorganizowany przez Włocławskie Centrum Kultury. I miejsce zajęła Natalia Walczak z kl.I OSM I st., którą przygotowała p.Magdalena Gorzkowska. III miejsca zdobyła Wiktoria Bagińska z kl.II OSM I st. a Wyróżnienie otrzymała Karolina Ślubowska z kl.III OSM I st. Serdecznie gratulujemy!

Mistrzostwa Włocławka Szkół Podstawowych w pływaniu

Dnia 21 października 2011r. odbyły się Mistrzostwa Włocławka Szkół Podstawowych w pływaniu. Naszą szkołę reprezentowała 10-cio osobowa drużyna, przygotowana przez p.Michała Biernackiego.

Największy sukces osiągnęła drużyna chłopców w składzie: Jan Rychlewski, Alan Kitowski, Konrad Rupczak, Tymoteusz Obielecki w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym, zdobywając brązowy medal Mistrzostw.

Drużyna dziewcząt w składzie: Aleksandra Kasialis, Julia Grygorowicz, Wiktoria Niedźwiecka i Joanna Zielińska w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym zajęła IV miejsce.

W startach indywidualnych na wyróżnienie zasługują:

V miejsce - Tymoteusz Obielecki 100 m stylem zmiennym

V miejsce - Julia Grygorowicz 100 m stylem zmiennym

VIII miejsce - Justyna Nowak 50 m stylem dowolnym

VI miejsce - Sebastian Wajda 50 m delfinem. Serdecznie gratulujemy!