Nagrody 2009/2010

ROK SZKOLNY 2009/2010

Sukces chóru Canto

24 października 2009 r. w Bydgoszczy odbył się Wojewódzki Konkurs Chórów o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. I miejsce zdobył chór Canto prowadzony przez Pana Mariana Szczepańskiego.
Gratulujemy!

Nagroda w Konkursie Recytatorskim

Miło nam poinformować, iż uczeń klasy IV OSM I stopnia - Konrad Weber - reprezentując szkołę w Konkursie Recytatorskim dla Dzieci i Młodzieży "Wierszykarnia", organizowanym przez WOEiPK, zdobył główną nagrodę. Konrada przygotowała do konkursu p.Karolina Matusiak-Bednarek. Gratulujemy!

Sukces chóru Canto

Chór CANTO pod dyr. Pana Mariana Szczepańskiego odniósł kolejny sukces. Na odbywającym się w dn 22 listopada 2009 r. XII Łódzkim Festiwalu Chóralnym CANTIO LODZIENSIS nasi uczniowie zdobyli III miejsce. Gratulujemy!

V Włocławskie Spotkania Klas Fortepianu

W dn. 2 grudnia 2009 r.w naszej szkole odbyły się V Włocławskie Spotkania Klas Fortepianu. W konkursie wzięło udział 26 młodych pianistów z 10 szkół muzycznych I stopnia z regionów: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego oraz mazowieckiego. Jury pod przewodnictwem prof. Tadeusza Chmielewskiego postanowiło nagrodzić nastepujących wykonawców:
I grupa wiekowa:
I nagroda: Michał Drętkiewicz-OSM I st. Płock, Zuzanna Janiszewska - OSM I st. Toruń
II nagroda:Aleksandra Groszewska-PSM I st. Inowrocław
III nagroda: Malgorzata Kosecka - SM I st. Chojnice, Konrad Weber - OSM I st. Włocławek, Joanna Zielińska - OSM I st. Włocławek
II grupa wiekowa:
I nagroda: Marcin Rogalski - OSM I st. Płock
II nagroda: Zuzanna Nawarska- OSM I st. Włocławek
Nagrodzonym uczniom i ich pedagogom serdecznie gratulujemy!

VIII Konkrsu Muzyki Współczesnej w Płocku

Na odbywającym się w dn.15-16 marca 2010 r. VIII Konkursie Muzyki Współczesnej w Płocku wyróżnienia otrzymali Konrad Weber kl. IV OSM I st. z klasy fortepianu Pani Ewy Grębockiej-Stachowiak oraz Karolina Rupczak kl.II PSM II st. z klasy skrzypiec Pani Aleksandry Biernackiej. Pedagogom i uczniom gratulujemy!

Sukces Rafała Błaszczyka

W dn. 14-16 kwietnia 2010 r. w Vietri Sul Mare (Włochy) odbył się Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „A.Napolitano”. II nagrodę zdobył Rafał Błaszczyk uczeń kl. VI PSM II st. z klasy fortepianu prof. Katarzyny Rajs. Rafał zdobył również nagrodę za najlepsze wykonanie utworu Fryderyka Chopina.
Gratulujemy!

I Włocławskie Spotkania Skrzypcowe "Zacznij od Bacha..."

W dniu 28 kwietnia w Zespole Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku odbyły się I Włocławskie Spotkania Skrzypcowe „Zacznij od Bacha…”pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Pana Piotra Całbeckiego. W konkursie wzięło udział 36 uczniów szkół muzycznych I stopnia z Bydgoszczy, Gostynina, Grudziądza, Inowrocławia, Konina, Kutna, Piły, Płocka, Torunia i Włocławka.

I GRUPA WIEKOWA
Laureaci:
I miejsce – MARTA POCZTOWSKA z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie
II miejsce – ROBERT POBÓG – RUSZKOWSKI z Państwowej Szkoły Muzycznej
I i II stopnia im. S.Moniuszki w Grudziądzu
III miejsce – STANISŁAW WALKOWIAK z Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. A.Rubinsteina w Bydgoszczy
Wyróżnienia:
KINGA BUCHHOLZ z Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. A.Rubinsteina w Bydgoszczy
TERESA FRĄCKIEWICZ z Zespołu Szkół Muzycznych im. Cz. Niemena we Włocławku
JULIA PASZKIEWICZ z Miejskiej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gostyninie
OLGA PNIEWSKA z Zespołu Szkół Muzycznych im. K.Szymanowskiego w Toruniu
Wyróżnienia za najlepsze wykonanie utworu J.S.Bacha:
GABRIELA OSIŃSKA z Zespołu Szkół Muzycznych im. Cz. Niemena we Włocławku
ROBERT POBÓG – RUSZKOWSKI z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. S.Moniuszki w Grudziądzu.

II GRUPA WIEKOWA
Laureaci:
I miejsce – JAGODA MARCINKOWSKA z Zespołu Szkół Muzycznych im. F.Chopina w Pile
II miejsce – BEATA PRUS z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. S.Moniuszki w Grudziądzu
III miejsce – AGNIESZKA JACKOWSKA z Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. A.Rubinsteina w Bydgoszczy
IV miejsce – WERONIKA ŁOSOŚ z Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. A.Rubinsteina w Bydgoszczy
Wyróżnienia:
I – MAGDALENA KANIECKA z Zespołu Szkół Muzycznych im. K.Szymanowskiego w Toruniu
II – ANNA MARIA ZALESKA z Zespołu Szkół Muzycznych im. F.Chopina w Pile
Wyróżnienie za najlepsze wykonanie utworu J.S.Bacha:
JUSTYNA GOLUS z Miejskiej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gostyninie.

Nagrodzonym uczniom i ich pedagogom serdecznie gratulujemy!

Regionalny Konkurs Słuchowy w Toruniu

Na odbywającym się w dn. 9 marca 2010 r w Toruniu Regionalnym Konkursie Słuchowym dla uczniów kl. V szkół muzycznych I st. II miejsce zdobyła Ada Gliszczyńska przygotowana przez Panią Dorotę Reniecką.

XIX Makroregionalny Konkurs Solfeżowy

Natomiast na XIX Makroregionalnym Konkursie Sofleżowym dla klas III OSM I stopnia oraz PSM I stopnia, który odbył się 29 kwietnia 2010 r. w Bydgoszczy, również II miejsce uzyskała Emilia Łukaszczyk przygotowana przez Panią Annę Dąbrowską.

Festiwal Talentów 2010

Zakończyła się II edycja Festiwalu Talentów 2010! We wszystkich kategoriach nasi uczniowie zdobyli znaczące miejsca:
I miejsce w kategorii "recytacja" zdobył uczeń IV klasy - Konrad Weber;
I miejsce w kategorii "taniec" zajęła ucz.klasy V - Paulina Słowińska;
II miejsce w kategorii "gra na instrumencie" przypadło uczennicy klasy IV, Joannie Zielińskiej;
II miejsce w kategorii "śpiew" zdobyła ucz.klasy I - Karolina Ślubowska.
Uczniów przygotowała do konkursu mgr Anna Zbozień. Gratulujemy naszej szkolnej reprezentacji!!!

Wyróżnienia dla chóru Canto

Chór CANTO prowadzony przez Pana Mariana Szczepańskiego w ostatnim czasie zdobył wyróżnienia na: VII Turnieju Chórów o Wstęgę Drwęcy w Brodnicy oraz V Festiwalu Chóralnym CANTATE DOMINO w Krakowie.
Gratulujemy Panu Marianowi Szczepańskiemu oraz wszystkim uczniom!