dziś jest: 18.12.2014
Kronika

 

 ROK SZKOLNY 2014/2015

 

 

 Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

 

     W dniu 5 grudnia 2014 roku w Zespole Szkół nr 3 przy ul. Nowomiejskiej odbyła się uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Przygotowana została dla uczniów i przyjaciół Zespołu Szkół nr 3, a jednym z punktów uroczystości był występ uczniów naszej szkoły - koncert Dzieci Dzieciom.

     Wystąpili:

soliści:

 • Marek Pikulski (trąbka)
 • Dawid Mazurek (saksofon)
 • Zofia Zarzecka (flet)
 • Maja Gumowska (skrzypce)
 • Julia Chmielewska (gitara)

pan Zbigniew Merecki (fortepian, akompaniament)

zespół kameralny w składzie:

 • Natalia Szulist - fortepian
 • Wiktor Olszewski - flet
 • Mateusz Rożek - skrzypce
 • Antoni Grzegorowski - kontrabas

W programie koncertu znalazły się m.in. utwory o tematyce zimowej oraz kolędy. Koncert zorganizowała i poprowadziła pani Dorota Reniecka.

     Relacja z uroczystości znajduje się na stronie Zespołu Szkół nr 3: http://www.zs3z.pl/7-zespol-szkol-nr-3/934-mikolajki-2014

 

 

Występ w PSM I i II stopnia w Inowrocławiu

 

     W dniu 5 grudnia 2014 roku uczeń Szymon Rosłonowski z klasy fortepianu pana Jacka Polańskiego, uczęszczający do klasy IV a OSM I stopnia, wystąpił podczas koncertu zorganizowanego przez sekcję instrumentów klawiszowych Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu. W auli inowrocławskiej szkoły Szymon zaprezentował następujące utwory: J.S. Bach – Inwencja dwugłosowa F-dur nr 8, M. Clementi – Sonatina F-dur op. 36 nr 4 cz. I, F. Chopin – Walc Es-dur op. posth. (PWM – „Dwa Zapomniane Utwory”).

 

 

V Spotkania Kujawskie w Radziejowie


     W dniu 28 listopada 2014 roku w Szkole Muzycznej I stopnia odbyły się V Spotkania Kujawskie Uczniów Klas Instrumentów Dętych Drewnianych i Blaszanych szkół muzycznych I stopnia. Wzięły w nich udział dwie uczennice naszej szkoły, z klasy fletu pani Małgorzaty Frydrych: Natalia Walczak (z kl. IV A OSM) i Zofia Zarzecka (z kl. V OSM). Natalka startowała w I grupie wiekowej, Zosia w II - i obie uzyskały I nagrody. Ponadto akompaniująca im pani Monika Rupczak została uhonorowana dyplomem za wyróżniający się akompaniament.

 

 

III Ogólnopolski Turniej Wiolonczeli i Kontrabasu

 

     W dniach 26 - 29 listopada 2014 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia nr 5 im. Henryka Wieniawskiego w Warszawie odbył się III Ogólnopolski Turniej Wiolonczeli i Kontrabasu dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia oraz studentów akademii muzycznych. W przesłuchaniach I grupy wiekowej wziął udział uczeń naszej szkoły, Antoni Grzegorowski, z klasy kontrabasu pana Andrzeja Wyrwickiego. Swoim wykonaniem etiudy nr 39 F.Simandla oraz Tańca Słoni C.Saint-Saensa, Antek wywalczył wyróżnienie I stopnia. Antkowi akompaniował pan Zbigniew Merecki.

 

 

 

Zaśpiewali dla Polskiego Czerwonego Krzyża


     W dniu 26 listopada 2014 roku w Centrum Kultury Browar B we Włocławku odbyły się zorganizowane przez Oddział Rejonowy PCK we Włocławku uroczystości związane z Jubileuszem 95-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża oraz obchodami Dni Honorowego Krwiodawstwa. Uroczystości te uświetnił występ uczniów naszej szkoły przy akompaniamencie pana Jacka Polańskiego. W programie koncertu znalazły się:

 • F.Mendelssohn Pieśń jesienna - wyk. Kamila Kuźma i Karolina Kuźma
 • M.Karłowicz Zasmuconej - wyk. Karolina Kuźma
 • W.A.Mozart aria Leporella z opery Don Giovanni - wyk. Mateusz Wojciechowski
 • W.Szpilman Deszcz - wyk. zespół wokalny

 

 

Koncert w inowrocławskiej szkole muzycznej


     W dniu 24 listopada 2014 roku w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu odbył się koncert szkolny, na którym gościnnie wystąpiła uczennica naszej szkoły, Zuzanna Przystałowska z klasy skrzypiec pani Elżbiety Bednarek. Zuzia wykonała: etiudę op. 36 nr 17 J.F.Mazasa, Tarantellę J.Ellertona oraz Koncert a-moll cz. I A.Vivaldiego, a towarzyszył jej na fortepianie pan Jacek Polański.

 

 

Wywiadówka w OSM

 

     W dniu 24 listopada 2014 roku odbyły się spotkania z rodzicami w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej. Poprzedził je uroczysty krótki koncert w auli naszej szkoły w wykonaniu szkolnej orkiestry smyczkowej. W wykonaniu uczniów OSM i PSM I stopnia zabrzmiały: Walczyk ze zbioru Zielony mosteczek (opr. K.Kaleta) oraz Jesienny deszcz Wojciecha Kalety. Orkiestrę przygotowała i poprowadziła pani Dorota Reniecka.

 

 

Dzień Pracownika Socjalnego we Włocławku


     W dniu 21 listopada 2014 roku w sali Starej Remizy przy ul. Żabiej we Włocławku odbyły się miejskie uroczystości z okazji Dnia Pracownika Socjalnego. Jak co roku, część artystyczną uroczystości wypełnili muzyką uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Muzycznych we Włocławku. W programie koncertu znalazły się:

 • F.Mendelssohn Pieśń jesienna - wyk. Kamila Kuźma i Karolina Kuźma
 • M.Karłowicz Mów do mnie jeszcze - wyk. Kinga Waszak
 • M.Karłowicz Zasmuconej - wyk. Karolina Kuźma
 • W.A.Mozart aria Leporella z opery Don Giovanni - wyk. Mateusz Wojciechowski
 • W.Szpilman Deszcz - wyk. zespół wokalny

Wokalistom akompaniował pan Zbigniew Merecki.

Podczas uroczystości zabrzmiały także fanfary w wykonaniu kwartetu w składzie:

 • Marek Pikulski - trąbka
 • Dawid Drążkowski - trąbka
 • Adam Kołaczyński - trąbka
 • Patryk Nowak - puzon

 

 

 

Występ w Domu Pomocy Społecznej


    W dniu 21 listopada 2014 roku w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Nowomiejskiej we Włocławku odbyły się uroczystości z okazji Dnia Pracownika Socjalnego. Uświetnił je krótki koncert w wykonaniu uczniów naszej szkoły:

 • L.Aubert Tamburyn - wyk. Julia Stanowska (skrzypce), akomp. p. Monika Stanowska
 • J.Andersen Kołysanka - wyk. Natalia Walczak (flet), akomp. p. Monika Rupczak
 • J.S.Bach Inwencja dwugłosowa F-dur nr 8 - wyk. Szymon Rosłonowski (fortepian)
 • J.B.Duvernoy Bolero - wyk. Julia Rybska (skrzypce), akomp. p. Monika Stanowska
 • R.Ares Diptyque - wyk. Zofia Zarzycka (flet), akomp. p. Monika Rupczak
 • R.Schumann Pierwsze zmartwienie - wyk. Szymon Rosłonowski (fortepian) 

 

 

Mistrzostwo Regionu i awans do finału Mistrzostw Województwa

 

     W piątek, 21.11.2014 r., odbyły się Półfinały Mistrzostw Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Unihokeju Chłopców rozgrywane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Startowało w nich sześć drużyn z regionu włocławskiego. W rozgrywkach grupowych nasza reprezentacja pokonała Aleksandrów Kuj. 2:1, a potem zremisowała z reprezentacją SP w Pocierzynie 2:2. W rundzie finałowej pewnie pokonaliśmy SP z Dobrzynia nad Wisłą 2:0 i w ostatnim meczu SP z Lubienia Kuj. 2:1. Wyniki te dały nam I miejsce i tytuł Mistrzów Regionu Włocławskiego. Otworzyły jednocześnie drogę do ścisłego finału województwa kujawsko-pomorskiego, w którym wystąpi sześć najlepszych drużyn.

 

Finał odbędzie się 12 grudnia w Bydgoszczy.

 

 

Koncert Sekcji Instrumentów Strunowych

 

     W dniu 20 listopada 2014 roku w sali koncertowej naszej szkoły odbył się Koncert w wykonaniu uczniów przygotowujących się do udziału w Makroregionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej oraz III Ogólnopolskim Turnieju Wiolonczeli i Kontrabasu. Wystąpili: Antoni Grzegorowski (klasa kontrabasu p. Andrzeja Wyrwickiego), Maria Chaberska i Julia Rybska (klasa skrzypiec p. Katarzyny Kalety) oraz Julia Stanowska (klasa skrzypiec p. Aleksandry Biernackiej). Akompaniowali: pani Monika Stanowska i pan Zbigniew Merecki. 

Program koncertu:

 • F.Simandl etiuda 39; C.Saint - Saens Taniec słoni - wyk. Antoni Grzegorowski
 • E.Poilleux etiuda 13; J.B.Duvernoy Bolero; A.Komarowski Koncert e-moll cz.III - wyk. Julia Rybska
 • J.F.Mazas etiuda op.36 nr 3 z.1; L.Aubert Tamburyn; O.Rieding Koncert D-dur op.25 cz.I - wyk. Julia Stanowska
 • Ch.Dancla etiuda op.68 nr 5; M.Matuszewski Mały czardasz; A.Komarowski Koncert A-dur cz.I - wyk. Maria Chaberska

 

 

 

Szkolny Konkurs klas II i III OSM i PSM I st. TANIEC

 

    W dniu 19 listopada 2014 roku w auli naszej szkoły odbył się szkolny konkurs dla najmłodszych pianistów z klas II i III OSM i PSM I stopnia. Zorganizowany został przez sekcję instrumentów klawiszowych. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu był taniec. Podczas przesłuchań konkursowych każdy z uczniów zaprezentował jedną, swobodnie wybraną formę taneczną z dowolnej epoki.


Przesłuchania konkursowe odbyły się w dwóch grupach wiekowych, w których łącznie wystąpiło 31 uczniów. 


Jury w składzie: Ewa Grębocka - Stachowiak, Beata Grzegorowska, Anna Jędrzejewska, Jolanta Marciniak, Zbigniew Merecki, Jacek Polański, Monika Rupczak, Monika Stanowska, Ewa Szczepańska oraz Paweł Wołowicz przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:


I grupa wiekowa

I miejsce ex aequo:

Barbara Jaźwiecka kl. II OSM  naucz. Monika Rupczak 

Weronika Sochacka kl. II OSM  naucz. Ewa Szczepańska


II miejsce:

Julia Stępień kl. II OSM  naucz. Anna Jędrzejewska


Wyróżnienia:

Aleksandra Babis kl. II c6  naucz. Beata Grzegorowska

Aleksandra Haśkiewicz kl. II OSM  naucz. Jolanta Marciniak

Daniel Jabłoński kl. II OSM  naucz. Ewa Grębocka-StachowiakII grupa wiekowa

I miejsce:

Gabriela Wasieleska kl. III c6  naucz. Jolanta Marciniak


II miejsce:

Maria Jabłońska kl. III OSM naucz. Ewa Grębocka-Stachowiak


III miejsce ex aequo:

Mateusz Płaczkiewicz kl. III OSM naucz. Beata Grzegorowska

Alicja Szmajdzińska kl. III c6  naucz. Zbigniew Merecki


Wyróżnienie:

Karolina Witwicka kl. III OSM naucz. Jolanta Marciniak


Uroczystość wręczenia dyplomów i nagród przez dyrektora szkoły pana Romana Kozickiego laureatom konkursu rozpoczął występ chóru szkolnego NUTKA pod dyrekcją pana Mariana Szczepańskiego. W wykonaniu chóru usłyszeliśmy: 

- "Czemu żeś mnie matuleńko" opr. Bronisław Rutkowski,

- melodię ludową "Ja kujawiak",

- "Taniec" z "Piosenek dziecięcych" Witolda Lutosławskiego.

Następnie uczniowie klas pierwszych, przygotowani przez panią Paulinę Gostyńską zatańczyli i zaśpiewali "Jesiennego kujawiaczka". 

Na zakończenie uroczystości, prowadzonej przez panią Paulinę Gostyńską wystąpili laureaci konkursu:

 

Julia Stępień kl. II OSM naucz. A. Jędrzejewska

S. Majkapar – Walc op. 33 nr 1

 

Weronika Sochacka kl. II OSM naucz. E. Szczepańska

M. Magin - Mazur

 

Mateusz Płaczkiewicz kl. III OSM naucz. B. Grzegorowska

W. Kosenko – Walc h-moll op. 15 nr 6

 

Maria Jabłońska kl. III OSM naucz. E. Grębocka-Stachowiak

F. Rybicki – Złoty walczyk

 

Gabriela Wasieleska kl. III c6 naucz. J. Marciniak

F. Rybicki – Walc e-moll

 

 

 

Brązowy medal w unihokeju dziewcząt

 

   W piątek 07-go listopada w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 20 rozegrano turniej rozgrywek grupy B Mistrzostw Włocławka Szkolnego Związku Sportowego w unihokeju dziewcząt szkół podstawowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

 

Wyniki spotkań  naszej drużyny:

 

 • SP 20 – OS Muzyczna 0:0
 • SP 18 – OS Muzyczna 1:1
 • SP 10 – OS Muzyczna 1:2
 • SP 11 – OS Muzyczna 0:3

 

Kolejność:

 

Miejsce

Zespół / szkoła

Ilość punktów

Różnica bramek

1

OS Muzyczna

6

6 - 2

2

SP 18

6

5 - 2

3

SP 10

4

2 - 2

3

SP 20

4

2 – 2

5

SP 11

0

0 - 7

 

Dwa pierwsze zespoły uzyskały awans do finałów miejskich.

 

W poniedziałek 17-go listopada 2014 roku, w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku odbyły się finały Mistrzostw Włocławka w unihokeju dziewcząt szkół podstawowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W wyniku eliminacji przeprowadzonych w dwóch grupach zostały wyłonione finalistki – zespoły: Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna, SP 3, SP 18, SP 22.

Wyniki spotkań turnieju finałowego:

·         I półfinał: SP 22 – SP 18 0:1

·         II półfinał: OS Muzyczna – SP 3 0:1

·         mecz o III miejsce: SP 22 OS Muzyczna 1:2

·         mecz o I miejsce: SP 18 – SP 3 1:0

 

Ostateczna kolejność Mistrzostw Włocławka w unihokeju dziewcząt:

1 SP 18

2 SP 3

3 OS Muzyczna

 

 

Skład zespołu:

 

   Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna: Jessica Alex, Zofia Rychlewska, Natalia Szulist (1), Karolina Strzelecka (3), Alicja Kowalska, Alicja Zarzycka (2), Gabriela Błażejczyk. Opiekun: Michał Biernacki

 

 


Mistrzostwo  Włocławka  w  unihokeju chłopców

 

     W czwartek 30-go października 2014 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 22 we Włocławku odbyły się rozgrywki grupy B  Mistrzostw Włocławka w unihokeju chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Wyniki spotkań naszej reprezentacji:

 • SP 5 – OS Muzyczna 1:2
 • SP 22 – OS Muzyczna 1:1
 • SP 11 – OS Muzyczna 0:2
 • SP 3 – OS Muzyczna  0:2

Ostateczna kolejność:

Miejsce

Zespól / szkoła

Ilość punktów

Różnica bramek

1

OS Muzyczna

7

7 - 2

2

SP 22

6

8 - 2

3

SP 5

4

7 - 3

4

SP 3

3

4 – 5

5

SP 11

0

0 – 14

 

   Dwa pierwsze zespoły uzyskały awans do finałów Mistrzostw Włocławka, które odbyły się w hali OSiR, w środę 12-go listopada 2014 roku, o godzinie 12.00 (program: SP 20 – SP 22, OS Muzyczna – SP 18, o III miejsce, o I miejsce)

Skład zespołu OSM:

   Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia: Franciszek Ratajczyk, Piotr Kulczyk, Ireneusz Chaberski (2), Miłosz Kaczmarek, Wiktor Kaczmarek, Nicolas Borowski (3), Mateusz Rożek (2), Antoni Grzegorowski. Opiekun: Michał Biernacki

W środę 12-go listopada 2014 roku, w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku odbyły się finały Mistrzostw Włocławka w unihokeju chłopców szkół podstawowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W wyniku eliminacji przeprowadzonych w dwóch grupach zostali wyłonieni finaliści – zespoły: Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna, SP 18, SP 20, SP 22.

Wyniki zmagań turnieju finałowego:

·         I półfinał: SP 20 – SP 22 1:1 (1:1) karne 1:4

·         II półfinał: OS Muzyczna – SP 18 2:0 (1:0)

·         mecz o III miejsce: SP 20 - SP 18 2:1 (1:1)

·         mecz o I miejsce: SP 22 – OS Muzyczna 0:5 (0:2)

Ostateczna kolejność Mistrzostw Włocławka w unihokeju chłopców:

1.      OS Muzyczna

2.      SP 22

3.      SP 20

 

Mistrz Włocławka, zespół Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej będzie reprezentował nasze miasto w dalszych rozgrywkach o Mistrzostwo Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

 

 

 

Z wizytą na "Planecie radości" oraz u "Jasia i Małgosi"


     W dniu 30 października 2014 roku uczniowie naszej szkoły gościli w dwóch placówkach: Przedszkolu Publicznym Nr 6 „Planeta radości” oraz Przedszkolu Publicznym Nr 32 „Jaś i Małgosia”, gdzie zaprezentowali wychowankom przedszkoli audycje muzyczne na temat muzyki tanecznej. Podczas krótkiego koncertu wystąpili:

 • Amelia Bednarek – wiolonczela (naucz. E.Witczak), wyk. N.Bakłanowa Mazurek,
 • Julia Chmielewska – gitara (naucz. P.Kowalski), wyk. F.Sor Allegretto,
 • Julia Rybska – skrzypce (naucz. K.Kaleta), wyk. J.B.Duvernoy Bolero,
 • Nadia Matczuk – flet (naucz. J.Zasada), wyk. Krakowiaczek,
 • Miłosz Przystałowski – gitara (naucz. P.Kowalski), wyk. F.Carulli Walc z wariacjami,
 • Anna Ogińska – skrzypce (naucz. K.Kaleta), wyk. J.Ph.Rameau Gawot,
 • Natalia Sienkiewicz – klarnet (naucz. P.Gronkowski), wyk. C.Debussy Balet z Małej suity,
 • Kacper Duszyński – gitara (naucz. P.Kowalski), wyk. L.Cohen Hallelujah,
 • Julia Stanowska – skrzypce (naucz. A.Biernacka), wyk. L.Aubert Tamburyn
 • Adam Stanowski – fortepian (naucz. M.Rupczak), wyk. A.Löschhorn Etiuda op. 65 nr 6,
 • Maja Gumowska – skrzypce (naucz. K.Kaleta), wyk. J.B.Lully Gawot i Musette,
 • pan Przemysław Kowalski – gitara, wyk. H.Villa-Lobos Taniec brazylijski.

 

Dzieciom akompaniowała pani Monika Stanowska, a audycję poprowadziła pani Magdalena Gorzkowska.

Fotorelacja na stronie Przedszkola Publicznego Nr 6: http://przedszkole6.q4.pl/koncert_uczniow_ze_szkoly_muzycznej.html 

 

 

VI Ogólnopolski Konkurs Chóralny "ARS LITURGICA"


     W dniach 24-25 października 2014 roku w Gnieźnie odbył się VI Ogólnopolski Konkurs Chóralny „ARS LITURGICA”, nad którym patronat honorowy objęli JE Prymas Polski Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak oraz Narodowe Centrum Kultury. W tym prestiżowym wydarzeniu wziął też udział Młodzieżowy Chór „CANTO” z Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku, pod dyrekcją pana Mariana Szczepańskiego.

     Przesłuchania konkursowe odbywały się w Katedrze Gnieźnieńskiej. CANTO zdobył w konkursie I miejsce („Złote Pasmo”), uzyskując 95,6 punktów na 100 możliwych. Wyższą punktacją pochwalić mogą się tylko dwa zespoły – laureaci Grand Prix ex aequo: Chór Akademii Muzycznej z Poznania pod dyrekcją Marka Gandeckiego oraz Schola gregoriańska „Virum Schola Gregoriana Cardinalis Stephani Wyszyński” Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Warszawy. CANTO, oprócz Złotego Pasma, zdobył dwie nagrody specjalne: „Za dobór repertuaru” (nagroda Dyrektora Narodowego Centrum Kultury) oraz „Za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego” (nagroda ufundowana przez Prezesa Polskiego Związku Chórów i Orkiestr MACIERZ  Oddział w Poznaniu).

 

 

 

Srebrne medale i awans do MP w szachach

 

        Kolejny sukces w szachowej rywalizacji zanotowała Julia Stanowska. W trakcie niedawnych (29 IX – 4 X) Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów w szachach zajęła 2 miejsce w kategorii dziewcząt do lat 9. To duży postęp, biorąc pod uwagę fakt, iż jeszcze rok temu w tej samej rywalizacji uczennica Zespołu Szkół Muzycznych we Włocławku była piąta. Mistrzostwa odbywały się w OSiR Dworek Gozdawa koło Mogilna. W zawodach uczestniczyli reprezentanci województwa pomorskiego i kujawsko – pomorskiego. Turniej był jednocześnie eliminacjami do mistrzostw Polski. Uzyskany wynik dał jej ponownie prawo startu w najważniejszej w kraju imprezie, którą zaplanowano na marzec przyszłego roku. Powody do zadowolenia może mieć również brat Julii – Adam. Jedyny włocławianin w turnieju, zwyciężył w czterech z dziewięciu partii, mimo że na swojej drodze musiał się zmierzyć m.in. z dwoma medalistami turnieju. W trakcie zawodów zwyciężył m.in. z tegorocznym medalistą mistrzostw województwa. Jeszcze przed zakończeniem rywalizacji spełnił normę na III kategorię szachową, będąc w ten sposób aktualnie najmłodszym włocławianinem mającym tego rodzaju potwierdzenie szachowych umiejętności. Ostatecznie turniej dwóch województw zakończył na 14 miejscu, w tym jako 9 zawodnik z kujawsko – pomorskiego, mimo że jeszcze w czerwcu był 16 w naszym województwie.

 

      Warto wspomnieć, że to drugie ważne osiągnięcie Julii w tym roku szkolnym. W organizowanych w Gdańsku Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w szachach (20 – 21 IX) również zajęła 2 miejsce, co było najlepszym wynikiem spośród dziewcząt z naszego województwa.

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Muzyki

 

       W dniu 1 października 2014 r. w ZSM odbył się uroczysty koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki. Święto to obchodzone jest na całym świecie od 1975r., z inicjatywy Yehudi Menuhina, ówczesnego prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki (IMC) działającej przy UNESCO. Celem obchodów Międzynarodowego Dnia Muzyki jest promocja muzyki - uniwersalnego języka ludzkości oraz muzyków - twórców niepowtarzalnego piękna.

      Uroczystość swoją obecnością uświetnili: prezydent miasta Włocławek pan Andrzej  Pałucki, wiceprezydent miasta Włocławek pani Wanda Muszalik oraz dyrektor wydziału kultury Urzędu Miasta Włocławek pani Aleksandra Kulińska.

       Podczas uroczystości w auli naszej szkoły nastąpiło wręczenie nagród oraz listów gratulacyjnych wszystkim tym, którzy z wielkim zaangażowaniem promują muzykę, dzielą się z innymi swoim talentem, kształcą i rozwijają swoje umiejętności muzyczne, a przy tym zarażają innych zamiłowaniem do muzyki. 

     Prezydent Miasta Włocławek, Pan Andrzej Pałucki, wręczył sześć nagród oraz listów gratulacyjnych dla:

Wojciecha Hamkało - gitarzysty,

Agnieszki Maciejewskiej - włocławskiej dziennikarki, poetki i wokalistki,

Jolanty Marciniak - nauczycielki klasy fortepianu,

Jacka Szczepańskiego - nauczyciela klasy fortepianu,

Jacka Zasady - nauczyciela klasy fletu,

Antoniego Grzegorowskiego - ucznia klasy kontrabasu pana Andrzeja Wyrwickiego.

 

       Po wręczeniu nagród i listów gratulacyjnych odbył się koncert w wykonaniu nauczycieli Zespołu Szkół Muzycznych we Włocławku. Usłyszeliśmy:

 

Shenandoah - Ludowa pieśń amerykańska oprac. James Erb 

Stacyjka zdrój sł. Jeremi Przybora muz. Jarzy Wasowski       oprac. Andrzej Borzym

Besame mucho muz. i sł. Consuelo Velasquez oprac. Jose Galbon

 wyk. Chór „Canto” pod dyrekcją Mariana Szczepańskiego


 Ignacy Jan Paderewski – Sonata a-moll op.13 cz.I. Allegro con fantasia

 wyk. Aleksandra Pilarska – skrzypce i Paweł Wołowicz – fortepian


 Karol Szymanowski – Fantazja op.14

 wyk. Paweł Wołowicz – fortepian


Jules Mouquet – La Flute De Pan cz.III Pan and the Nymphs

wyk. Małgorzata Frydrych – flet i Jacek Szczepański - fortepian

 

 Sergiej Rachmaninow – Preludium op.23 nr 2

 wyk. Jacek Szczepański – fortepian

 

Na zakończenie koncertu zabrzmiały dwie piosenki pani Agnieszki Maciejewskiej w wykonaniu autorki.

 
  

 

 Kroniki z lat szkolnych 2012/13 i 2013/14 dostępne są w podfolderach.

 

 

 

 

 

© Zespół Szkół Muzycznych | design: Samba-AnaCom